Inspirujące eko opakowania na podarunki dla gości

Uwielbiamy rozmaite gadżety. Normą jest, że przywiązujemy do nich duże znaczenie, wybierając te, które najbardziej przypadają nam do gustu. Z tego też powodu jako para młoda, szukamy każdego drobiazgu, który idealnie dopasuje się do wesela, tworząc idealny zestaw z dekoracjami, strojami, salą, etc. Dziś podpowiadamy w jaki sposób wybrać opakowania na prezenty typu ciastka, czy słodycze dla gości. Nasz typ to eko opakowania, które świetnie sprawdzą się na każdym weselu w stylu eko, czy rustykalnym. Zobaczcie sami!

Prosty patent

Foto: Pinterest.com

Eko opakowania możecie śmiało zrobić sami. Wystarczy zwykły papier pakowy plus kolorowe taśmy, a efekt może przerosnąć wasze najśmielsze oczekiwania. Spokojnie możecie zakupić też gotowe pudełka, na które jedynie naleicie wspomniane różnokolorowe taśmy, o najróżniejszych kształtach.

Papierowa torba

zapi.pl

Innym, równie prostym sposobem na spakowanie słodyczy dla gości weselnych jest wykorzystanie tradycyjnych toreb papierowych. Aby je upiększyć można nakleić na nie rozmaite zawieszki, naklejki, etc. Dzięki temu zyskają one nie tylko na wyglądzie, ale i na oryginalności. Bardzo ważna jest tu również możliwość personalizacji tego typu torebek. Możecie zaszaleć i przygotować je samodzielnie (lub tylko naklejki, czy zawieszki) lub też kupić gotowy projekt w sklepie. Na naszym zdjęciu piękna propozycja tego rodzaju opakowania prosto od producenta – ze sklepu Zapi.

Tekturowa paczuszka

zapi.pl

Proste tekturowe opakowanie ozdobione jedynie sznurkiem lub włóknem konopnym, a może nieco bardziej zdobna wersja z ręcznie wykonanymi napisami i innymi dekoracjami? Każdy pomysł to doskonały sposób na wyrażenie przez parę młodą swojej osobowości i podziękowanie swoim gościom za przybycie. Obydwa sposoby są i eko, i oryginalne, i urzekające. I o to chodzi!

http://www.packagingoftheworld.com

Woreczek

foto: Pinterest.com

Woreczek jutowy, czy z innego naturalnego materiału to również doskonały i oryginalny sposób na zapakowanie weselnych słodyczy, czy innych gadżetów. Bardzo gustowny i elegancki stanowi jednocześnie bardzo ekologiczny, a zarazem naturalny sposób na podziękowanie gościom za przybycie na wesele.

Koszyczek słodkości

Foto Pinterest.com

Słodka niespodzianka dla gości to z pewnością bardzo miły gest na pożegnanie. Nie musicie ograniczać się do tradycyjnych ciast, a wybrać możecie dowolne słodkości. Choćby owoce sezonowe. Aby pięknie je wyeksponować wybierzcie eko opakowania w formie koszyczków. Wygląda bombowo!