Inspirujące menu ślubne na nowoczesne wesela

Wszyscy uwielbiają śluby z przepięknymi dekoracjami, piękną panną młodą i mnóstwem gadżetów wywołujących pozytywne emocje. Ale tak naprawdę tym, co zwraca uwagę każdego gościa bez wyjątku jest jedzenie. Właśnie dlatego menu ślubne powinno odzwierciedlać wszystko to, z czym do czynienia będą mieli wasi goście weselni. Niezależnie d tego, czy zapraszasz gości wyłącznie na wystawną kolację, czy wyznaczyłeś dla nich naprawdę bogaty bufet wypełniony pysznymi deserami i wykwintnymi potrawami, projekt menu powinien odpowiadać niepowtarzalnemu stylowi ślubu. Oto propozycje na ślubne menu na nowoczesne wesela.

Menu w serwetce

Foto: Pinterest

Menu owinięte serwetką to prosty a zarazem elegancki sposób na zaproszenie gości do stołu. Ten patent sprawdza sie zarówno w przypadku klasycznych przyjęć ślubnych, jak i na typowo nowoczesnych imprezach. Efekciarsko i modnie!

Drewniana tablica / drzwi drewniane

Foto: My wedding.com

Bardzo oryginalnym pomysłem jest wykorzystanie jako menu drewnianej tablicy. Wręcz szalonym, jeśli zamiast tablicą posłużymy się drewnianymi drzwiami. To zdecydowanie opcja dla odważnych par, które nie boją się łamać konwenansów. Jeśli zatem jesteście właśnie takimi osobami, a do tego wasze wesele organizujecie w stylu rustykalnym, menu na drzwiach to podstawa!

Menu wypisywane ręcznie

Foto: Pinterest.com

Każde menu, które wypisywane jest ręcznie, sprawia że posiłki nabierają bardzo osobistego wydźwięku. Jeśli takie zaproszenie położycie dodatkowo na serwetce, białej, czy kolorowej (w zależności od potrzeb) wasi goście poczują się wyjątkowo zasiadając do tak przygotowanego stołu.

Kolorowy zawrót głowy

Foto: Zapi.pl

Bardzo modne w tym sezonie są wszelkie kwiatowe motywy. Jeśli zamierzacie więc iść z duchem czasu, wprost musicie postawić na kwiatowe menu. Forma – dowolna. Możecie postawić na dyskretne i subtelne karty menu, które ustawić można na stole (patrz: zdjęcie) lub też wybrać dużą, kwiatową i bardzo kolorową tablicę, która idealnie wkomponuje się w przyjęcie ogrodowe. Wybór jak zwykle zależy od waszego gustu i koncepcji.

Menu – niespodzianka

Foto: My wedding.com

To menu zawiera tak naprawdę kilka informacji. To w pierwszej kolejności winietka, po drugie – słodki upominek dla gości, po trzecie – menu. Prosty do przygotowania patent – wystarczy wrzucić do brązowej torebki słodką przekąskę, wpisać imię i nazwisko gościa oraz menu, jakie podane zostanie np. na kolację. Efekt murowany – każdy gość będzie zachwycony z takiego pomysłu, kiedy wygodnie rozsiądzie się na swoim miejscu za stołem.

Menu na lustrze

Foto: Pinterest.com

Niezmiennie, sporym powodzeniem cieszą się wszelkie informacje zapisywane na lustrze. Możecie śmiało wykorzystać ten patent do stworzenia ślubnego menu. Warunek – ładny charakter pisma plus rama lustra, która będzie sprawiała, że całość wyglądać będzie dostojnie. Na efekty nie będziecie musieli długo czekać. Wasi goście będą równie mocno zainteresowani tak ślubnym menu, jak i samym sposobem jego przedstawienia.