Jak zrobić zawieszki na krzesła?

Foto: http://somethingturquoise.com

Nie znoszę wesel, na których podpici goście mylą swoje miejsca, zajmując nie swoje krzesło i korzystając z cudzej zastawy stołowej… Albo gdy przez nieopisanie miejsc rodzice pary młodej znajdują się w dalekiej odległości od młodej pary, bo miejsca tuż obok zajęli bardzo, bardzo dalecy krewni. Z resztą z autopsji wiem, że to nie tylko moje odczucia, a mnóstwa osób, które chcąc nie chcąc, znalazły się w podobnej sytuacji. Właśnie dlatego podpowiem wam, w jaki sposób można wybrnąć z tego rodzaju kłopotów. Wystarczy prosty myk – zawieszka na krzesło, która informuje, do kogo przypisane jest dane miejsce. To dobry pomysł, zwłaszcza w przypadku, gdy nie chcecie mieć na stołach wizytówek z nazwiskami gości, a coś znacznie mniej rzucającego się w oczy. Mój pomysł to eleganckie zawieszki na krzesła – inspiracja pochodzi ze strony Something turquoise. Jeśli chcecie wiedzieć jak zrobić takie zawieszki, zapraszam do lektury.

Zawieszki dla Twoich wyjątkowych gości

Foto: http://somethingturquoise.com

Zawieszki, to raczej propozycja mało zobowiązująca, która przeznaczona jest dla wyjątkowych gości. Dlatego też upewnij się, by ich imiona / funkcje w rodzinie znalazły się na zawieszce, a później na krześle. Babcia, dziadek, rodzice, rodzeństwo, ukochana ciotka, czy świadkowie – niech wyjątkowi goście znajdą dla siebie wyjątkowe miejsce dzięki pomysłowej zawieszce na krzesło.

Niezbędne przedmioty

Drukarka

Papier skoroszytowy 12×12 lub 8,5×11 cm

wstążeczka, kordonek, etc.

dziurkacz

nożyczki

Stwórz swój projekt

Ponieważ każdy ślub ma swój jedyny i niepowtarzalny styl, właśnie dlatego warto zawczasu pomyśleć o oryginalnym projekcie zawieszki, która pasować będzie do konkretnego przyjęcia weselnego. Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, śmiało możecie posłużyć się propozycjami, jakie dostępne są w wielu serwisach. My posługujemy się zawieszką stworzoną przez Something Turquoise.

http://somethingturquoise.com

Na tego typu projekcie można wstawić dowolny napis, komentarz, zapisując rozmaite hasła przy pomocy dowolnie wybranej czcionki.

Wykończenie

Po stworzeniu napisu o jaki wam chodzi, wystarczy następnie kliknąć i wydrukować etykietę.

Po wydrukowaniu waszych zawieszek, musicie w następnej kolejności wyciąć je przy pomocy nożyczek, a następnie dziurkaczem zrobić dziurkę, przez którą przewleczony zostanie sznurek na którym zawieszona zostanie zawieszka.