Kreatywne sposoby na ponumerowanie stolików weselnych

Od morskich szczegółów do magicznych motywów kwiatowych – oto w jaki sposób można pięknie ozdobić stoły weselne przy pomocy prostych trików w postaci dość nietypowej numeracji stolików. Pokazujemy kilka ciekawych sposobów, które możecie wykorzystać na własnym ślubie.

Winylowy zawrót głowy

Foto: Mywedding.com

Ten pomysłowy krążek z numerem stolika to pomysł na wesela w stylu retro, czy vintage. Prosta forma nawiązująca do starych płyt winylowych z pewnością urzeknie niejednego melomana!

Urocza chorągiewka

Foto: Mywedding.com

Stary, sprawdzony sposób, czyli wykorzystanie chorągiewki w dość nietypowym otoczeniu. Numer stolika zapisany został na wspomnianej chorągiewce, którą wetknięto w szklane butelki i słoiki. Jeśli macie pod ręką ładne szkło, poczynając od karafek, na designerskich butelkach kończąc, wykorzystajcie je do dekoracji.

Zawieszki na wino

Foto: My Wedding.com

Możecie wykorzystać tu dwie opcje – nakleić etykietę bezpośrednio na butelkę lub też posłużyć się zawieszką z bardzo wyraźnie zaznaczonym numerem stolika. Naszym zdaniem druga wersja jest znacznie bardziej przejrzysta i widoczna, dodaje też mnóstwa elegancji. A przy okazji bardzo prosto jest „zamontować” taką właśnie etykietę.

Z artystyczną duszą

Foto: My Wedding.com

Sznurek to w ostatnim czasie bardzo popularny element służący do dekoracji nowoczesnych wesel. Możecie wykorzystać go także do stworzenia numeracji na stoliki, w dodatku posługując się odcieniem jaki jest waszą ślubną barwą przewodnią.

Motyw marynistyczny

Foto: My wedding com

Bierzecie ślub na nabrzeżu, nad jeziorem, czy rzeką? Dodajcie numerki stołów w formie „boi”. Niebiesko-biała kolorystyka dodatkowo podkreśli marynistyczny charakter waszej imprezy weselnej.

Sama natura

Foto: My wedding. com

Geody to obecnie hit na Zachodnich weselach. Jeśli podobnie jak tysiące par na świecie jesteś ich ogromnym entuzjastą, koniecznie wykorzystaj je do numerowania stolików. Możesz też posłużyć się zgoła innym, także naturalnym sposobem, formując numer stołu wykorzystując rośliny, chociażby winorośl. Tego typu dekoracja to bardzo dobry pomysł nie tylko na wesele w ogrodzie.

 

Foto: My wedding com

Specyficzny torcik

Foto: My wedding com

Nie musisz wcale zamawiać dużego tortu weselnego, który pokroisz między gośćmi. Możesz zamówić mini-torciki, które postawisz na wszystkich stołach. To właśnie na nich zatknąć możesz numer stolika, a w chwili gdy nastąpić ma tradycyjne dzielenie tortu między gośćmi – pokroicie torcik znajdujący się na każdym stole i poczęstujecie nim weselników.

Rozdział książki

Foto: My wedding com

Książka w stylu vintage to świetny pomysł na oznaczenie stolików. Modne połączenie nowoczesnej typografii z zabytkową książką wyglądać będzie efektownie i elegancko.

Haftowane obręcze

Foto: My wedding com

 
Jeśli masz zdolności manualne, wyhaftuj wszystkie numery stołów na jasnych tkaninach, a następnie wstaw je w obręcze. Ustaw je pod kątem przed wazonem z kwiatami, aby uzyskać uroczą i prostą panoramę.

Serwetka na talerzu

Foto: My wedding com

Numer stolika nie musi znajdować się na jego środku. Możesz posłużyć się tym prostym sposobem – wystarczy na każdym z talerzy umieścić np. serwetkę z liczbą, która określać będzie numer stołu. Dzięki temu każdy gość znajdzie swój stół bez najmniejszego problemu.
  • artykuł opracowano na podstawie wpisu z mywedding.com