Modne, niebanalne zimowe zaproszenia ślubne

Foto: Pinterest.com

Jeśli jako datę na ślub wybraliście któryś z zimowych dni, najprawdopodobniej kochacie tę porę roku. Z całą też pewnością czujecie olbrzymie podekscytowanie związane ze ślubnymi przygotowaniami, czym też chcecie podzielić się z bliskimi i z przyjaciółmi. Bardzo dobrym sposobem, aby pokazać im jak bardzo nie możecie się doczekać swojego wielkiego dnia jest wysłanie do swoich gości świątecznych zaproszeń ślubnych. Jednak musicie uważać, bo łatwo jest tu przesadzić i spowodować, że zaproszenie wyglądać będzie karykaturalnie. Zobaczcie więc na nasze propozycje, a potem wybierzcie swój projekt przygotowany z zimowych materiałów ślubnych. Są one bardzo atrakcyjne, a liczne detale typowo zimowe mogą upiększyć niejedno zaproszenie.

Jakie wybrać ozdoby na zimowe zaproszenia ślubne?

Foto: Pinterest.com

Jeśli chcecie, aby wasze ślubne zaproszenia (i cała z resztą papeteria) wyglądała oryginalnie i ciekawie, skupcie się na detalach, które reprezentują porę roku. Zamiast obstroić całe zaproszenie płatkami śniegu, czy bałwanami wybierzcie jeden element, który będzie stanowił o oryginalności i wyjątkowości waszego zaproszenia. Przykładowo może być to opalizujący tekst, który nada subtelności całemu zaproszeniu, a jednocześnie będzie nawiązaniem do połyskującego w słońcu śniegu. Podobnie będzie w przypadku białej palety kolorów.  Motywy zimowe to również rozmaite symbole typu stroiki, wieńce, czy gałązki choinki, które wyglądają uroczo i często stanowią niestandardowy sposób zdobienia monogramów imion państwa młodych. Owoce ostrokrzewu z kolei mogą składać się na ładne akcenty zaproszeń. Jeśli na miejsce swojego przyjęcia weselnego wybraliście romantyczny domek gdzieś w górach, czy urokliwą kapliczkę z drewna, możecie również uwzględnić to w swoim projekcie zaproszenia.

Zimowe zaproszenia lustrzane

Foto: gourmetinvitations.com

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby zimy z lodem. Niejeden z nas miał okazję zażyć zimowych szaleństw na łyżwach, czy też zetknął się z lodem w nieco mniej sympatyczny sposób, gwałtowny i dość bolesny. Niemniej jednak lód to jeden z bardziej charakterystycznych elementów zimy, warto więc wykorzystać taki motyw na ślubnym zaproszeniu. Świetnym ku temu sposobem jest motyw lustrzany na zaproszeniu. Pięknie wygląda, a jednocześnie nadaje typowo zimowego akcentu.

Świąteczny wieniec

Foto: Pinterest.com

Jak już wspomniane zostało wcześniej, jednym ze sprawdzonych zimowo-świątecznych akcentów na zaproszeniach jest wieniec. Wystarczy ten jeden element, by papeteria nabrała zupełnie niespodziewanego, bożonarodzeniowego akcentu. Wygląda to efektownie i nietuzinkowo. Dodatkowym odświętnym akcentem na zaproszeniu zaprezentowanym na zdjęciu jest także oryginalna, bardzo charakterystyczna czcionka oraz czerwone elementy designu.

Z mieniącymi się drobinkami

Foto: Zapi.pl

Kolejnym zaproszeniem o świątecznych akcentach, jest piękne ciemnoniebieskie zaproszenie z czerwoną kokardą i mieniącymi się kryształkami. To proste, a jednocześnie bardzo odświętne zaproszenie, które idealnie wpasuje się nie tylko w okres świąteczny, ale i w sylwestrowy oraz karnawałowy. Dodatkowy, srebrny ornament sprawia, że tego typu papeteria to prawdziwa ozdoba.