Nietypowe księgi gości – pomysły, które Cię zaskoczą

Księga gości to coraz popularniejszy gadżet, na który decydują się młode pary. Jest fajną pamiątką, a przy okazji może stać się  ozdobą domu. Zobaczcie sami na najciekawsze naszym zdaniem nietypowe księgi gości. Z pewnością zaskoczy was niejeden pomysł, a jeśli planujecie w najbliższym czasie ślub, być może wykorzystacie któryś z zaprezentowanych „patentów”.

Atlas w stylu vintage

Foto: My wedding

Do stworzenia takiej księgi gości można wykorzystać stary atlas drogowy. Wystarczy, że wasi goście podkreślą miejscowości z których do was przyjechali, a także miejsca w swojej okolicy, które polecają młodej parze do zwiedzania. To idealna wprost księga gości dla par, które kochają podróże, jak i dla tych, które kochają stare książki.

Malowany globus

Foto: My wedding

Tego rodzaju globus możecie śmiało wykorzystać jako księgę gości. Poproście zaproszone na ślub osoby, by pozostawiły na nim swój ślad – krótki wpis, rysunek, życzenia, itp. To pamiątka, którą będziecie mieć na całe życie i którą możecie śmiało położyć na honorowym miejscu w domu. A dzięki temu nie będzie tkwić zapomniana w szafie, a przypominała będzie wam o jednym z najcudowniejszych dni w waszym życiu.

Zapiski na winie

Foto: My wedding

Butelki z wina możesz wykorzystać na dwa sposoby. Twoi goście mogą podpisać się na butelkach, w których znajduje się wino. Przy okazji będą mogli częstować się swoim ulubionym trunkiem. Opcja druga – puste butelki po winie. W takim przypadku poprosić można gości o pozostawienie krótkiej wiadomości w butelce.

Porady dla młodych na podstawkach

Foto: My wedding

Pomysłowo i z charakterem! Ten rodzaj „księgi ślubnej” wykorzystają z pewnością osoby z dużą dawką poczucia humoru. Niech wasi goście kartach w formie podstawek pod napoje napiszą wam cenną małżeńską radę, najlepiej na wesoło! Będziecie mieli świetny prezent i przy okazji lekturę przy popijaniu ulubionej kawy.

Nowoczesne wydruki

Foto: My wedding

Znajdź ciekawą grafikę, której użyjesz do stworzenia swojej księgi gości. Możesz wykorzystać np. odciski palców wskazujących, tak jak zaprezentowane jest na zdjęciu. Najważniejsze, by wokół znajdowało się mnóstwo wolnego miejsca, które zostanie zapełnione przez Waszych gości!

Nietypowe księgi gości dla fanów planszówek

Foto: My wedding.com

Jeśli jesteście miłośnikami planszówek, z pewnością idealną księgą gości będzie wasza ulubiona gra. A właściwie jej plansza. Poproście swoich weselników, by na planszy napisali wam swoje życzenia ślubne, w ten sposób tworząc unikalną i jedyną w swoim rodzaju grę. Z cała pewnością kiedy będziecie sięgać po nią, by zagrać w ulubioną planszówkę, wrócicie wspomnieniami do chwili waszego ślubu.

  • Opracowano na podstawie Mywedding.com