Nowy trend: ślubne znaczki pocztowe

Przyjęło się, iż na ślubnych zaproszeniach nie powinno się wpisywać daty, kiedy wysyłane jest zaproszenie. Nie przeszkadza to jednak w tym, by dużą popularność zyskały ślubne znaczki pocztowe, które w ostatnim czasie robią prawdziwą furorę. O ile bowiem naklejenie znaczka i dodanie stempla pocztowego jest niedopuszczalne na samym zaproszeniu, o tyle kapitalnie pasuje on do koperty, w której jest ono wysyłane. I właśnie z tego powodu pary, które chcą, by ich wesele było dopięte na ostatni guzik, a każdy element stroju, czy dekoracji podkreślać ma charakter wesela, znaczki ślubne to niezastąpiony i niezbędny element. Zobaczcie z resztą sami na najciekawsze propozycje ślubnych znaczków, które fajnie zaakcentują a zarazem zapowiedzą rodzaj korespondencji, jaką wysyłacie do swoich gości.

Love is all around

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com

Chyba większość z nas kojarzy muzyczny motyw przewodni filmu Cztery wesela i pogrzeb. Jak głoszą słowa piosenki – Love is all around, i właśnie dlatego znaczki ślubne nie mogą obyć się bez miłosnego motywu. Wiele z nich podkreśla i uwypukla słowo miłość, posługując się przy tym najróżniejszymi językami. I nic dziwnego, bo w końcu chodzi przecież o miłość…

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com

Życie w parze

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com

Popularnym motywem znaczkowym są też przeróżne pary. Poczynając od pary ludzi – autentycznych zdjęć państwa młodych, czy kreskówkowych postaci, na parach zwierzęcych kończąc. To zawsze mile widziany motyw, który wygląda wyjątkowo uroczo. Odpowiednio zestawiony z zaproszeniem ślubnym może tworzyć harmonijną całość.

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com

Miłość niejedno ma imię…

Stawiacie na spersonalizowany znaczek? Jeśli nie chcecie dodawać waszego zdjęcia, możecie wybrać inny, równie czarujący sposób. Jest nim wykorzystanie imion państwa młodych i opcjonalnie daty ich ślubu. To akcent, który zadowoli każdego, zwłaszcza iż tego rodzaju znaczek pasuje do zaproszeń właściwie w każdym stylu.

Foto: weddingpaperdivas

Foto: weddingpaperdivas

imię 2

 

Nie tylko sentencje

Znaczki ślubne to również te z wypisanymi na nich krótkimi zdaniami o miłości. Nie są to typowe sentencje ślubne, gdyż siłą rzeczy na znaczku zabrakło by miejsca na zamieszczenie długich mądrych zdań. Jest tu jednak wystarczająca ilość miejsca, by znalazło się kilka istotnych słów o miłości, czy zdań charakterystycznych dla uroczystości ślubnych i weselnych.

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com