Numery stolików, które zrobicie samodzielnie

Wbrew pozorom nie musicie mieć dużego budżetu, by zafundować sobie wyjątkową papeterię ślubną. Mnóstwo typowych dla przyjęć weselnych elementów papeterii możecie przygotować sami małym nakładem finansowym i małym wysiłkiem „rękodzielniczym”. Podpowiemy wam dzisiaj, w jaki sposób możecie przygotować numery stolików na weselne przyjęcie, tak by stoły wyglądały atrakcyjnie, a wy nie będziecie musieli napracować się zbyt dużo.

Wino i winne inspiracje

PINTEREST.COM

Butelka wina z zawieszką z numerem stołu to jeden z częstszych standardów. Tego typu rozwiązanie zawsze wygląda ładnie i elegancko. Jeśli jednak chcecie coś bardziej nieoczekiwanego, możecie posłużyć się prostym patentem w postaci korków od wina. Wystarczy przewiązać kilka z nich sznurkiem i zatknąć do środka kartkę z numerem stołu, a dekoracja gotowa.

Kolorowy papier

Foto; Thayer Gowdy

Innym ciekawym i prostym do wykonania sposobem na oznaczenie stolika jest wycięcie w kolorowym kartonie, czy kolorowym papierze numeru stolika. Ważne, by był to twardy papier, który utrzyma się na stole (i nie będzie co chwilę przewracał) i jednocześnie będzie się pięknie prezentował. Nie zapomnijcie również o tym, aby kolor papeterii odpowiadał kolorowi przewodniemu waszego ślubu.

Origami dla miłośników czytania

foto: Pinterest.com

Każdy miłośnik literatury przyklaśnie temu projektowi. Kwiat – origami stworzony z zadrukowanych kartek to spełnienie marzeń każdego mola książkowego. Oryginalnie, ciekawie, i eko. Takich ozdób nie zobaczycie na wielu weselach. Jeśli chcecie oryginalności, to doskonały wybór. Takie numery stołów możecie wykonać samodzielnie odszukując w internecie odpowiedni szablon do wykonania i postępując zgodnie ze wskazówkami.

Z pędzlem w ręku

Foto; Pinterest.com

Pędzel, farba, papier i numer stolika gotowy. Przepis jest prosty. Wycinacie numery potrzebne wam na wasze stoły, przykładacie do kartki papieru, zamalowujecie delikatnie farbą, a następnie delikatnie ściągacie numerek. Powstanie w ten sposób ładna i oryginalna dekoracja, a zarazem numery stołów, które posłużą waszym gościom.