Ozdobne klosze i słoiki, czyli jak wykorzystać je na ślubne dekoracje

Słoiki i klosze ozdobne są nie tylko ładnymi elementami służącymi do ochrony, ale i wykorzystuje się je do dekoracyjnych celów. Często zamieszcza się je nad roślinami, nad jedzeniem, a także jako elementy wystawowe. Można stosować je nie tylko w ogrodach, kuchni, czy w różnych miejscach w domu jako element ozdobny. Są one również popularne na weselach, gdzie służą jako wspaniała i niepowtarzalne ozdoba. Zobaczcie z resztą sami.

Klosze w stylu rustykalnym

Foto: Pinterest.com

Piękne i wyglądające nieco oldschoolowo rustykalne klosze to ozdoba, którą warto wykorzystać jako elegancką osłonę np. słodyczy na ślubnym stole. Ta niecodzienna dekoracja doda uroku przyjęciu weselnemu, sprawiając, że wasi goście poczują wspaniały i jedyny w swoim rodzaju klimat retro.

Malowane klosze

Foto: Pinterest.com

Ten rodzaj klosza może być ozdobą samą w sobie, którą warto postawić w rożnych miejscach, jako osobny element dekoracyjny. Równie dobrze można wykorzystać go do przykrycia rozmaitych przedmiotów, czy jedzenia, które muszą znaleźć się na ślubnym przyjęciu, np. na ślubnym stole. Atutem tego rodzaju klosza jest możliwość pomalowania go w dowolny sposób, zgodnie z potrzebami – wystarczy, że znajdziecie osobę, która jest w stanie wykonać dla was takie zadanie.

Numer stołu

PINTEREST.COM

Słoik, czy klosz to znakomita baza do stworzenia nietypowego numeru stolika. Jeśli dodacie odpowiednią dekorację, nawet zwyczajny słoik wyglądał będzie imponująco, stając się niebanalną ozdobą przyjęcia, a jednocześnie ułatwi gościom życie.

Klosz na zwieńczeniu tortu

Foto: Pinterest.com

Oryginalnie wyglądający tort to jedna z ważniejszych rzeczy, jakie muszą znaleźć się na przyjęciu weselnym. Warto pójść za ciosem i wykorzystać klosze jako element dekoracyjny tortu właśnie. Wystarczy, że użyjecie go do wykończenia waszego tortu, wstawiając doń zwieńczenie tortu. Może być to np. para młoda, czy inna ozdoba, która symbolicznie zatknięta zostanie na szczycie tortu.

Romantyczne ozdoby

Foto: Pinterest.com

Zasadniczo cokolwiek nie znalazłoby się pod szklanym przykryciem, jeśli zostało przygotowane z dużą starannością i cierpliwością, wyglądać będzie nietuzinkowo. Wyjątkowo romantycznie z kolei prezentować będą się klosze z kwiatami lub całymi kwiatowymi kompozycjami, które wykorzystuje się najczęściej do ozdobienia stolików weselnych. Taka romantyczna ozdoba może stworzyć klimat miejsca i sprawić, że będzie to ślub niezapomniany.