Podziękowania dla gości ślubnych – czy trzeba je wysyłać?

Wysyłanie podziękowań ślubnych bliskim, znajomym i rodzinie za udział w przyjęciu weselnym, czy za prezent ślubny nie jest u nas zbyt popularną praktyką. Coraz częściej jednak spotykamy się z tym, że wdzięczne i zadowolone z wesela pary dziękują swoim gościom ponownie, na kilka dni, czy tygodni po weselu. Czy jest to jednak konieczne, czy jest to jedynie chwilowa moda podpatrzona z Zachodu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Savoir vivre

Foto: Pinterest.com

Nie trzeba być królową Angielską, by być za pan brat z dobrymi manierami. Jeśli chcecie, by wasz ślub od początku do końca przebiegł nienagannie i bez zarzutu, powinniście stosować zasady dobrego wychowania. A te mówią jasno, iż w tego rodzaju okolicznościach winno się wysłać podziękowania lub też złożyć je osobiście. To dobry zwyczaj, którego nie powinniście zaniechać, będzie on bowiem świadczyć o was jako parze.

Miły gest

Foto: Pinterest.com

Złożenie podziękowań czy to pisemnych, czy w formie osobistego, ustnego podziękowania to zawsze miły gest, który doceniony zostanie przez waszych gości. Dzięki podziękowaniu wysłanemu już po ślubie dacie wyraz waszej prawdziwej radości z faktu, iż mieliście okazję i przyjemność dzielić to wspaniałe wydarzenie z waszymi bliskimi. I za to warto powiedzieć im (czy też raczej napisać) dziękuję. Choć takie podziękowanie to tylko niewielki kawałek papieru, ot zwyczajna papeteria, dla waszych gości oznaczać będzie jednak wiele. Przede wszystkim wasze zaangażowanie, radość, troskę i przyjaźń. To mały, a jakże wielki gest!

Kiedy wysłać podziękowania

Foto:: Pinterest.com

Jeśli zdecydujecie się wysłać ślubne podziękowania, koniecznie wyślijcie je jak najprędzej. Najlepiej do dwóch miesięcy od wydarzenia, tak by wasi goście mieli jeszcze w głowie waszą wspólnie przeżytą imprezę. Warto trzymać się tego terminu, nie przekraczając go. Jeśli z jakichś powodów nie wyślecie podziękowań w tym czasie, lepiej zaniechajcie robienia tego po tym terminie.

Komu wysyłać podziękowania?

Foto: Pinterest.com

Choć warto wysłać podziękowanie każdemu z gości, jednak możecie ograniczyć się do tych osób, których obecność szczególnie sobie cenicie. Przede wszystkim nie zapomnijcie uhonorować w ten sposób swoich najbliższych – rodziców, dziadków, rodzeństwa. Powinniście pamiętać również o świadku i świadkowej (drużbie / druhnie), którzy w tym dniu (i nie tylko) wykazali się ogromną pomocą.

Dla waszych gości weselnych miłą pamiątką jest zawsze przygotowanie drobnych upominków w postaci słodyczy. Przygotowane w ten sposób smakołyki warto zapakować w eleganckie pudełeczka, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy wszystkich zaproszonych osób. Bogatą ofertę pudełeczek znajdziecie tutaj.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia bloga https://zapipl.blogspot.com/