Pokochaj starocie – dekoracje i papeteria w stylu vintage

Foto: Pinterest.com

Motyw ślubu, czy innej imprezy w stylu vintage to sposób na to, by wydać oryginalne i zabawne przyjęcie. Tego typu dekoracje i papeteria mogą być wyjątkowo piękne i kapryśne. Jak sprawić, by dekoracje i papeteria stały się niepowtarzalne? Im bardziej konkretny temat lub okres w historii uda się wybrać, tym większa szansa na udaną imprezę. Dlaczego? Bo wówczas z pewnością znacznie łatwiej będzie ożywić go dzięki dekoracjom oraz papeterii.

Jak zacząć?

Foto: Pinterest.com

Przede wszystkim punktem wyjścia powinno być znalezienie swojej inspiracji. Konieczne jest, by okres do którego odnosić będzie się ślubna impreza pasował do przyszłej panny młodej. Celem jest jak najbardziej szczegółowe odzwierciedlenie epoki, stylu świata, słowem szczegółów z przeszłości, które chcecie odtworzyć. Po ustaleniu źródła inspiracji możecie odkryć klasyczne możliwości oraz wybrać klasyczne kolory, motywy i obrazy do wykorzystania w dekoracjach.

Wybierz odpowiedni kolor

Wybierz odpowiedni kolor swojego ślubu. Pomyśl o palecie kolorów jako przedłużeniu twojego motywu. Kolory powinny odzwierciedlać motyw oraz pasować do niego. Jeśli wybierzecie Art Deco, możecie sięgnąć po paletę kolorów bieli, czerni i złota. Wybierając międzywojnie w Polsce świetnie sprawdzą się kolory kontrastowe, szarości oraz klimat bohemy.

Zaproszenia ślubne w stylu vintage

Foto: Pinterest.com

Przemyślane projekty zaproszeń na ślub w stylu vintage pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat imprezowy i zachęcić gości do udziału w wydarzeniu. Przy doborze zaproszenia zacznijcie od czcionki, czy od zdjęcia, obrazu, który przywołuje motyw vintage. Następnie dodać należy osobiste dodatki, typu koronkowa tasiemka, czy oryginalne wykończenie zaproszenia.

Możecie pójść też nieco dalej, nieco oryginalniej i wybrać motyw, który nie tylko nawiązuje do przeszłości, ale w dużej mierze określa was, jako parę i jako oddzielne jednostki. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku np. papeteria z motywem płyt analogowych w roli głównej.

Foto: Pinterest.com

Niezależnie od tego, jaki wzór wybierzecie, jeśli zrobicie to ze starannością, będziecie zadowoleni i szczęśliwi, a ślub w stylu vintage dzięki dekoracjom i papeterii będzie prawdziwym sukcesem.