Pomysły na ciekawe programy weselne

Modne w ostatnim czasie stało się tworzenie ślubnych programów. Niewielkim nakładem pracy stworzyć można naprawdę interesujące wizualnie karty, które zawierać będą najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń, jakie przewidziane zostały podczas uroczystości ślubnej oraz weselnej. Zobaczcie sami najciekawsze pomysły. Być może staną się one dla was inspiracją i zachętą do tego, by stworzyć własny program weselny.

Idealne dogranie

Foto: Etsy

Foto: Etsy

Program ślubny może stać się świetnym dopełnieniem wybranej przez każdą parę ślubnej papeterii. Nie tylko zawrzecie na nim pasujące do was szczegóły ślubu, ale i wykorzystacie motywy, które znalazły się na zaproszeniach, winietkach, czy innych elementach ślubnej papeterii.

Program ślubu i różdżki ze wstążką

Foto: Etsy

Foto: Etsy

Każdy, kto planuje ślub staje się mistrzem pracy wielozadaniowej. Jednym z elementów, który podkreśla ową wielozadaniowość może stać się program ślubu. Dzięki załączonej różdżce zaopatrzonej we wstążki, program ten służyć może do wiwatowania na cześć nadchodzącej pary młodej. Jeśli więc zdecydujecie się na podobny program ślubu, niech wasi goście nie zawahają się go użyć – machanie mile widziane!

Gdy macie dużo do przekazania

Foto: Etsy

Foto: Etsy

Pary, które chcą przekazać swoim gościom mnóstwo informacji, chociażby swoją historię miłosną w skrócie, mogą śmiało rozważyć program ślubu zawierający infografikę. Pamiętajcie jednak, iż w takim przypadku potrzebna będzie skuteczna prezentacja, która ograniczy tekst do minimum.

Przywitajcie gości … prezentem

Foto: Oh so beautiful paper

Foto: Oh so beautiful paper

Program ślubu może być nie tylko praktycznym wyszczególnieniem wydarzeń, jakie będą mieć miejsce podczas ślubnej uroczystości. To także sposobność, by obdarować przybyłych gości niecodziennym prezentem…Ten piękny, kwiatowy program posiada niewielką kopertę, która wypełniona jest nasionami! To, co znajdzie się w kopercie jako podarunek dla gości zależy oczywiście wyłącznie od inwencji państwa młodych oraz od motywu przewodniego ślubu.

Orzeźwiająca moc

Foto: My Wedding

Foto: My Wedding

Program ślubny może mieć podwójnie praktyczny wymiar zwłaszcza podczas letnich uroczystości. Jednym z najbardziej znanych i popularnych sposobów na stworzenie ślubnego programu jest umieszczenie go na drewnianym uchwycie. Może on posłużyć wówczas także jako wachlarz, który da gościom nieco ochłody zwłaszcza w upalny dzień.

Chusteczki z nadrukiem

Foto: Southern Weddings

Foto: Southern Weddings

Wzruszające momenty ślubu sprawiają, że niejednemu gościowi łza kręci się w oku. Nic tak bardzo nie okaże się przydatne, jak program ślubu zapisany na … białej bawełnianej chusteczce. Warto mieć ją wówczas pod ręką.