Ślubne pieczęcie, które upiększą nie tylko waszą papeterię ślubną

Moda ślubna zmienia się jak w kalejdoskopie. Czasami trudno jest za nią nadążyć, zwłaszcza osobom, które nie zajmują się na co dzień tą branżą, a którym przyszło organizować ślub własny, czy kogoś bliskiego. Właśnie dlatego postanowiliśmy przybliżyć wam nieco najnowszy trend, który może być równocześnie nawiązaniem do przeszłości. Ta nowa moda, która powoli zaczyna zadomawiać się na rodzimych ślubach to pieczętowanie ślubnej papeterii. Oto kilka przykładów na ten ciekawy sposób ozdobienia swoich ślubnych zaproszeń, czy innych elementów papeterii. Jeśli nie zdążyliście ozdobić papeterii, możecie wykorzystać pieczęcie w inny sposób. Przeczytajcie sami.

Tradycyjna pieczątka

Foto: Pinterest.com via 4lovepolkadots.com

Odciśnięta na kopercie, czy innym elemencie papeterii pieczątka to dobry pomysł nie tylko na formę ozdobienia papeterii, ale i jej spersonalizowanie. W zależności od waszego pomysłu, a także i gustu możecie użyć różnego rodzaju pieczątek, o różnej czcionce, wielkości, czy grafikach, dzięki którym wasza papeteria nabierze niepowtarzalnego wyglądu, a wasi goście ją zapamiętają. Tego rodzaju pieczęcie w zasadzie pasują do każdego typu ślubu, nie musicie więc zastanawiać się, czy sprawdzą się w przypadku waszego wesela, czy jednak lepiej je sobie odpuścić.

Wytłaczane pieczęcie

Foto: Pinterest

Tego rodzaju pieczęć, jest ozdobą nawiązującą do przeszłości. Piękna czcionka wytłoczona na kopercie stanowi jedyną w swoim rodzaju ozdobę, która zachwyca swoim widokiem, jeszcze zanim wasi goście zdążą zajrzeć do środka koperty z zaproszeniem. Wytłaczane pieczątki bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku ślubów vintage, nawiązujących do przeszłości.

Woskowe pieczęcie

Foto: Pinterest.com

Woskowe pieczęcie to także nawiązanie do tradycji. Pieczęcie te w luźny sposób nawiązują do średniowiecznych i późniejszych glejtów, listów i innej korespondencji, która miała swoją dużą wagę, przez co odciskane były na niej pieczęcie. Dla podniesienia rangi ślubu warto posłużyć się tym starym patentem, który wciąż wygląda pięknie i jest ponadczasowy.

Niespodzianka kulinarna

Foto: Pinterest.com

Jeśli jesteście miłośnikami słodkości lub też wasi goście to prawdziwe łasuchy (a może jedno i drugie) ten pomysł przypadnie wam do gustu. Choć nie jest to pieczątka w ścisłym rozumieniu tego słowa, jednak działa podobnie. Za pomocą odpowiedniej foremki możecie stworzyć ciastka o spersonalizowanym wyglądzie. Jak na przykład to na zdjęciu – wykrojone zostało na nim serce wraz z imionami pary młodej oraz datą ich ślubu. Prawda że oryginalnie?