Sposoby na udekorowanie ślubnego stołu

Z pozoru – banał. Ot, przystrojenie weselnego stołu. Jednak jeśli pragnie się unikać rutyny, a co za tym idzie nudy, dekoracje te mogą przysporzyć sporo trudności. Zwłaszcza, jeśli para marzy o tym, by sala i stół wyglądały inaczej, niż u wszystkich. Dla takich par przygotowane zostały propozycje, które nadają sali zarówno odmiennego wyglądu, jak i charakteru. To ciekawe, żywe dekoracje weselnych stołów, które przypadną do gustu osobom o różnych potrzebach, gustach i upodobaniach. Zobaczcie, jak możecie przystroić swoje wesele.

Papeteria na talerzu

Foto: Lauren Conrad

Zawsze sprawdzony patent – prostota. Świetnie nadaje się do wesel minimalistycznych i klasycznych, ozdabiając w niebanalny sposób stół weselny i dodając uroku całemu wystrojowi sali. Tego typu dekorację można w prosty sposób wykonać samemu. Wystarczy wykorzystać odrobinę zieleni, dołożyć numer stołu, czy winietkę i gotowe. Wybór zależy od gospodarzy wesela – jeśli chcą, by dekoracja była bardziej widoczna, wówczas warto zastosować ją z winietkami. Jeśli zaś ma być skromniej, wystarczy jedna jedyna ozdoba na talerzu z numerem stolika. I w pierwszej i drugiej wersji, stół prezentować będzie się świetnie.

Nietypowe, drewniane podstawki

FOTO: Jacque Lynn Phhotography

Ślub w stylu rustykalnym, lub zgodny ze staropolskim zwyczajem? Idealną oprawą do niego będzie drewniana podkładka. Jeśli do kompletu dodacie „leśną” winietkę, czy inną papeterię ślubną wykorzystującą motywy zwierzęce, czy roślinne – efekt gwarantowany. Będzie wyglądać to nietuzinkowo i z pewnością nikt nie będzie w stanie przegapić takiej ozdoby. To bardzo fajny pomysł dla osób, które nie boją się eksperymentować i dalekie są od tradycyjnych pomysłów.

Na bogato

Foto: Sugar & Cloth

Jeśli wychodzisz z założenia, że balon na weselnym przyjęciu to podstawa, a jednak nie chcesz dekorować nim sali w „oklepany” sposób, możesz sprawić, by stół zajaśniał bogactwem kolorów. Balony jako ozdoba stołów, w towarzystwie roślinnych aranżacji to urokliwa i wesoła ozdoba. Można wykorzystać je na wiele sposobów, tworząc rozmaite struktury, ciekawe i figlarne konfiguracje. Co ważne, możecie śmiało sięgać po wybrany kolor weselny, ozdabiając salę przy pomocy balonów! Prosto i pomysłowo.

Minimalistycznie

Foto: Julep

Pięknie i skromnie, w dodatku na każdym talerzu. Przydatna każdemu gościowi serwetka została przyozdobiona delikatnym roślinnym elementem. Dzięki temu połączono pożyteczne, z przyjemnym dla oka tworząc wyjątkową kompozycję o niesamowitym charakterze. Ta minimalistyczna dekoracja stołu to dowód na to, że proste i skromne patenty często wypadają najlepiej.