Stylowe papierowe ozdoby, które zrobicie na swój wieczór panieński

www.stylemepretty.com

Oryginalnie przyozdobione wnętrze jest jednym z elementów, na które zwracają uwagę zaproszone na wieczór panieński kobiety i dziewczyny. Choć oczywiście nie musicie szykować ekstra dekoracji, zawsze będzie to miły akcent dla zaproszonych gości i oznaka, że bardzo zależy wam – pannom młodym i starościnom na przygotowaniu fajnego przyjęcia. Jedną z możliwości jest przygotowanie stylowych, kwiatowych – papierowych ozdób, którymi przyozdobić możecie np. ściany w domu. Zobaczcie jak je zrobić.

Materiały

Do przygotowania kwiatowych ozdób potrzebujecie:
Bibułę w różnych kolorach
Nożyczki
Gorący klej
Taśmę klejącą

Przygotowanie

www.stylemepretty.com

Rozwiń bibułę tak, aby wszystkie arkusze były ze sobą połączone. Ołówkiem narysuj płatki o 3 różnych wielkościach – duże, średnie i małe. Możecie być kreatywni przy tworzeniu tych kształtów i ich wielkości, upewnijcie się jednak, że mają one szeroką górę i wąskie dno oraz że są dość długie.

Wycinaj kształty, trzymając arkusze bibuły razem. Po zakończeniu wycinania wszystkie rozmiary płatków tworzą stosy małych, średnich i dużych płatków.

www.stylemepretty.com

Zacznij od małych płatków – weź jeden i zegnij jego koniec, następnie dokładaj po kilka kolejnych płatków, z którymi rób to samo – zaginaj i łącz ze sobą. Następnie sklej wszystkie małe płatki ze sobą, wzdłuż zgniecionego końca.
Kolejny krok to łączenie ze sobą średnich płatków – przypinaj je pojedynczo, do podstawy zgniecionych płatków. Rób to płatek po płatku, tak aby zachodziły one jeden na drugi przy sklejaniu.
Następnie w ten sam sposób przymocuj duże płatki kwiatów.
Kawałek żółtej, zielonej bądź miętowej bibuły uformuj w kulę. Zrób na środku sklejonych kwiatów miejsce w środku, a za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco przyklej pomarszczony fragment kuli do środka.
Weź garść mchu i naklej w środku kwiatu. Teraz będzie wyglądać on pięknie i imponująco. Taki kwiat możesz przymocować na ścianie.
* Instrukcja robienia kwiatu na podstawie stylemepretty.com