Trzy kluczowe elementy jakie mają rustykalne zaproszenia ślubne

Foto: elegantweddinginvites.com

Nie ma nic bardziej urokliwego, niż rustykalne przyjęcie weselne. Długie stoły ustawione na świeżym powietrzu w pięknej, romantycznej okolicy, migotliwe światełka rozpięte na drzewach, światło świec, moc świeżych kwiatów oraz świec poukładanych w zdobnych słoikach. Jak w przypadku każdego wesela, jeśli planujesz zorganizować ślub w stylu rustykalnym, w pierwszej kolejności powinnaś zadbać o rustykalne zaproszenia ślubne, które wprowadzą Twoich gości w odpowiedni klimat weselny. Jak wygląda takie zaproszenie? Opowiemy o trzech kluczowych elementach, które idealnie oddają ducha tego stylu.

Płótno / płótno konopne

Pierwszym charakterystycznym elementem zaproszeń w stylu rustykalnym jest płótno konopne. To tak naprawdę niezbędny i kluczowy składnik tego typu zaproszeń, który może zostać wykorzystany jedynie we fragmencie, jak i  w całości zaproszenia. Wyjątkowy wygląd płótna konopnego nadaje wiejskiego uroku oraz autentyczności i przytulności rustykalnemu ślubowi.

Płótno jest materiałem trwałym i praktycznym. Można wręcz uznać je za materiał pospolity, zatem jego obecność na zaproszeniach rustykalnych może nieco dziwić, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę stosunkowo wystawne wesela rustykalne. Jednak wziąwszy pod uwagę możliwości personalizacyjne, płótno nadaje się do tego typu zaproszeń idealnie, nadając im stylu oraz intymności.

Istnieje wiele sposobów na to, jak za pomocą płótna ozdobić zaproszenie. Połączenia te sprawdzą się zawsze w zaproszeniach rustykalnych, i wyglądać będą znacznie lepiej niż te z jedwabiem, czy satyną.

Oto kilka z możliwości zastosowania tego typu rozwiązań.

Foto: Etsy.com

Foto: Etsy.com

Koronka

Foto: Zapi.pl

Bez względu na to w jakim stylu urządzasz swój ślub, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wykorzystasz koronkę jako ozdobę. Koronka to również jeden z ważniejszych elementów rustykalnego wesela. Może być ona sposobem na oryginalne dekoracje a wykorzystać można ją na naprawdę wiele sposobów, unikalnych i wyjątkowych w odróżnieniu od tradycyjnych wesel.

Tradycyjna, ręcznie dodawana koronka przyczynia się do zindywidualizowania odczuć, które są niezwykle istotne w przypadku wesela rustykalnego. Dodanie kolejnego – koronkowego – poziomu do zaproszenia uatrakcyjnia wygląd, a jednocześnie zapewnia dekoracyjny i kobiecy kontrast do „chropowatych” materiałów typu konopie, czy sznurek.

Istnieje wiele różnych rodzajów koronek. Niezależnie od odmiany jakiej zdecydujecie się użyć, macie dużą ilość możliwości na włączenie koronki do niestandardowych rustykalnych zaproszeń. Można na przykład wykorzystać koronkę na krawędziach, szczególnie jeśli zdecydujecie się użyć na zrobienie zaproszeń papieru pakowego, czy też jeśli zaproszenie jest beżowe lub brązowe. Koronka w sprytny sposób może połączyć też różne elementy zaproszenia, sprawiając, iż wygląda ono spójnie i ładnie. Alternatywą dla paska koronki jest użycie koronki w całości, którą wykorzystać można chociażby do owinięcia zaproszenia.

Sznurek / dratwa

Foto: Zapi.pl

Sznurek jest doskonałym elementem służącym do powiązania ze sobą wszystkich elementów zaproszenia. Dzięki niemu zaproszenie nie zamieni się w plątaninę wypadających kart, utrzymując wszystko na swoim miejscu. Sznurek wykorzystać można znakomicie jako materiał dekoracyjny, jest bowiem praktyczny w swoich zastosowaniach.

Sznurek może spełniać funkcje tak praktyczne, jak i czysto estetyczne na weselu. Podobnie jak płótno oraz koronki sprawi, że zaproszenie będzie pięknie spersonalizowane i wyjątkowe. Sznurek symbolizuje więź, jaka łączy parę młodą, która zawierając małżeństwo łączy się przecież węzłem małżeńskim.

Foto: Zapi.pl