Typografia, czyli sposób na drukowanie ślubnych zaproszeń

Nie tylko projekt zaproszeń nadaje ton Twojemu ślubowi. To, w jaki sposób są one drukowane, jest równie ważną kwestią – a dodatkowo jedną z pierwszych ważnych decyzji, które podejmujesz. Aby przybliżyć wam jak istotne znaczenie ma ta kwestia, dziś opowiemy nieco o produkcji artykułów piśmienniczych, stworzonych za pomocą typografii. To obok grawerowania, termografii i druku płaskiego najczęściej wykorzystywany sposób druku. 

Skąd się wywodzi typografia

Foto: Pinterest.com

Typografia to najstarsza drukowana forma użytkowa. Jej korzenie wywodzą się z XV wieku. Bloki z metalowych lub polimerowych płyt są odciskane na papierze tak, aby wyciskane przy ich pomocy litery dawały wrażenie wykonanych ręcznie. Ten rodzaj druku świetnie wygląda na zaproszeniach rustykalnych i klasycznych, choć może sprawdzić się w wielu innych kombinacjach.

Gdzie pasuje typografia

Foto: MarthaStewartWeddings.com

Pamiętajcie, że wybierając typografię jako styl drukarski, projekt powinien mieć cienkie linie i drobny tekst. Tylko wówczas wyglądał będzie ładnie. Większe kształty mogą ucierpieć na tym wizualnie. Decydując się na taki styl musicie dobrze rozważyć jak wyglądać ma projekt, by zwyczajnie”nie przedobrzyć”.

Terminy

Foto: hellotenfold.com

Jeśli zamówicie zaproszenia wykonane w typografii możecie czekać na jego wykonanie od dwóch do czterech tygodni. Wykonanie tych zaproszeń jest nie tylko czasochłonne, ale i bardzo pracochłonne. Z uwagi na fakt, iż zaproszenia typograficzne wykonywane są ręcznie, są też dość drogie. Im więcej kolorów atramentu zostanie wykorzystanych do stworzenia zaproszenia, tym wyższa jego cena, ponieważ każdy odcień wymaga osobnej płyty.