Unikatowe księgi gości, które… nie są księgami

Coraz popularniejsza staje się na naszych ślubach forma ich uwieczniania w postaci ksiąg gości. Jeśli chcecie uciec od tradycyjnej postaci tworzenia takich pamiątek zobaczcie propozycje na unikatowe księgi gości, które tak naprawdę wcale księgami nie są. A mimo to znajdziecie na nich pamiątkowe wpisy od wszystkich waszych gości. Tyle, że podane w oryginalny i niespotykany na co dzień sposób. Miłego oglądania i czytania.

Czas na globus

foto: MODwedding

Kiedy dochodzi do przyjęcia weselnego nie musicie organizować go w sposób książkowy i tradycyjny od a do zet. Możecie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa,  a nawet na liczne zmiany.

Jednym ze sposobów na zastąpienie tradycyjnej księgi gości nietypowym rozwiązaniem jest stworzenie księgi – globusu. To dość popularna forma, wybierana zwłaszcza przez te pary, które kochają podróżować, czy te, na których wesele przybyli goście z całego świata.

Księga – wiosło

Foto: Pinterest.com

Oryginalnie i romantycznie zarazem. Jeśli jesteście zapalonymi wodniakami, warto pomyśleć o tym, by wasza księga gości odzwierciedlała waszą pasję. Dzięki temu będziecie mieć świetną pamiątkę, którą można będzie zamieścić na ścianie, czy w innym honorowym miejscu w domu.

Muzyczna księga gości

Foto: Pinterest.com

Być może nie jesteście muzykami, ale melomanami z krwi i kości. A jeśli tak, koniecznie wybierzcie jako swoją księgę gości płytę. Nie tylko wygląda to oryginalnie i estetycznie, ale i stanowi wyjątkową pamiątkę ze ślubu. Taka księga gości to świetny pomysł zarówno dla gadżeciarzy, jak i wszystkich osób kochających dekorowanie wnętrz.

 Z myślą o kreatywnych

Foto: MarthaStewartWeddings.com

Prosty i zarazem oryginalny patent. Zamiast typowej księgi gości przygotowane zostały niewielkie kartki, na których goście wpisać mają swoje życzenia dla młodej pary. Oprócz życzeń można też domalować rozmaite grafiki, w ten sposób puszczając wodze wyobraźni i pozwalając gościom na kreatywność. Takie księgi gości to gwarancja, że znajdziecie na kartach niesamowite dzieła!

Broszury z pytaniami

Foto: BuzzFeed Partner

Małe broszurki wypełnione pytaniami na temat pary to kolejny, fajny sposób na stworzenie pamiątki ślubnej. Można ustawić je na każdym stole dla gości, tak by wypełnili je podczas przyjęcia weselnego. To bardzo fajna alternatywa wobec klasycznej księgi gości, a czytając odpowiedzi para młoda będzie mieć mnóstwo frajdy.

Zostaw podpis na butelce

Foto: Style Me Pretty

Równie popularne co globusy, a może nawet i jeszcze częściej wykorzystywane sposoby na stworzenie alternatywnej księgi gości to podpisy na butelkach. Tego rodzaju pamiątka wygląda zawsze oryginalnie i stylowo. A jeśli dodać do tego fakt, iż można wykorzystać je do dekoracji różnych wnętrz z pewnością warto wybrać ten sposób na uwiecznienie przyjęcia weselnego.