Wesele w stylu country, czyli wymarzony ślub kowbojski

Styl kowbojski to pomysłowy i zarazem niezbyt często spotykany na polskich weselach sposób na przyjęcie. Jeżeli marzy wam się wesele, które da się zapamiętać dzięki innemu niż u wszystkich wystrojowi, a co za tym idzie ślubnemu motywowi, przyjrzyjcie się przychylnie weselem w stylu kowbojskim. Jeśli w duszy gra wam Dziki Zachód i od zawsze marzyliście, by być niczym John Wayne, Lucky Luke, czy inny kowboj, ten styl będzie dla was wymarzony. Zobaczcie w jaki sposób sprawić, by kowbojski klimat zagościł na waszym weselu.

Sala jak saloon

Foto: Pinterest.com

Dziki Zachód kojarzy się przede wszystkim z kowbojami, popijającymi whisky w saloonie i pojedynkującymi się punkt dwunasta. O ile możecie odpuścić sobie pojedynki, o tyle sala weselna musi być niczym prawdziwy saloon, gdzie whisky leje się często i gęsto. Idealnym pomysłem na salę, będzie drewniana sala gdzieś na wsi, z drewnianym parkietem. Jeśli na wolnym powietrzu będziecie mieć możliwość urządzenia choć części imprezy (np. miejsca na tańce), takie miejsce będzie wprost wymarzone.

Ozdoby stołu

Foto: Pinterest.com

Trudno jednoznacznie określić, jak powinna wyglądać dekoracja stołu w stylu kowbojskim. Jedno jest pewne – jeśli postawicie na sukulenty i kaktusy w doniczkach, wasza sala wyglądać będzie stylowo. Tematycznie traficie też w dziesiątkę, bo w końcu Dziki Zachód nie od dziś kojarzy się z westernami, w których samotny kowboj przemierzał drogę, a towarzyszył mu jedynie jego pistolet, koń i wszechobecne kaktusy.

Zaproszenia

Foto: Pinterest.com

Zaproszenia na kowbojski ślub mogą być naprawdę bardzo zróżnicowane, a przez to i pomysłowe. Możecie postawić na klasyczne zaproszenia, czy na te w stylu rustykalnym. Idealnym dopełnieniem będzie wybór zaproszenia z wyraźnym, kowbojskim akcentem. Przykładem takiego kowbojskiego zaproszenia może być zaprezentowana na zdjęciu kartka z kowbojkami, kołem od wozu drabiniastego i słonecznikiem. Prezentuje się ono wprost kapitalnie, a jednocześnie nie pozostawia cienia wątpliwości, z jakim motywem przewodnim będą mieć do czynienia goście!

Nietypowa księga gości

Foto: Pinterest.com

Księga gości może być fajną pamiątką z waszego ślubu. Wybierzcie albo tradycyjną księgę, która zostanie wypełniona przez waszych biesiadników, lub też postawcie na oryginalność. Biały kapelusz kowbojski na którym wasi goście napiszą kilka słów płynących z głębi serca będzie czymś niesamowitym i niespotykanym. Może też później stać się ciekawą ozdobą waszego przedpokoju, którą będą widzieli wszyscy odwiedzający was znajomi i krewni.