Winietki inaczej – sposoby na zastąpienie papierowych wizytówek oryginalnymi ozdobami – blog

Jeśli marzy wam się piękny ślub z oryginalnymi ozdobami macie przed sobą mnóstwo ciekawych i bardzo interesujących wizualnie produktów do wyboru. Jednym z tego rodzaju gadżetów są z całą pewnością winietki, które wcale nie muszą mieć standardowej – papierowej formy. Czym je zastąpić, jeśli marzy wam się naprawdę niebanalny sposób na wskazanie miejsc? Oto kilka ciekawych pomysłów, które mamy nadzieję przypadną wam do gustu.

Winietka z kaktusa

Foto: http://www.charlastorey.com/

Jednym ze sposobów na oznakowanie miejsc gości weselnych może być umieszczenie doniczki z drobnym kwiatem na podpisanym talerzu. Jako kwiat możecie wybrać np. kaktus, czy inną ulubioną roślinę, która pasować będzie do wybranego motywu ślubnego.

Winietka z serwetką

Foto: Etsy.com

Innym, bardzo popularnym i wyjątkowo atrakcyjnym sposobem na oznaczenie miejsc gości jest zastosowanie serwetki z imieniem. Istnieje mnóstwo sposobów w jakie można wykorzystać serwetkę – poczynając od zamówienia takiej, na której pojawią się konkretne imiona. Można też wybrać opcję z zakupem gładkich serwetek, czy posiadających oryginalny design, lecz bez imienia gościa. Taką serwetkę pozostawić można na talerzu, krześle, czy luźno na stole i cieszyć się efektownością takiego wystroju.

Coś smacznego

Foto: www.knot.ly

Winietka – ciastko to propozycja dla tych osób, które kochają słodkości i które nie boją się eksperymentów. Także kulinarnych. Możecie sami przygotować babeczki w ozdobnych foremkach, do których dołączycie ładne karteczki z imieniem gościa. Tak oznaczone babeczki możecie postawić na stole jako dodatkowy i oddzielny gadżet lub wkomponować w zastawę stołową. Wybór zależy od waszej koncepcji i pomysłu na weselne ozdoby. Goście powinni być zadowoleni niezależnie od tego w jaki sposób wyeksponujecie babeczkę. Grunt, by była atrakcyjna wizualnie i smakowo.

Pomysłowy ozdobny pasek

Foto: http://www.marthastewartweddings.com

Kolejną bardzo oryginalną i zarazem atrakcyjną formą zastępującą klasyczną winietkę jest ozdobny pasek, na którym zamieszczane zostaje imię i nazwisko gościa. Stanowi on ładną i nienarzucającą się ozdobę i może być ciekawym dopełnieniem zastawy stołowej. Tego rodzaju pasek możemy śmiało umieścić bezpośrednio nad talerzem, czy oddzielnie na stole, a jego kolor dopasować do koloru przewodniego wesela.