Zaproszenia ślubne – do tych osób nie musisz ich wysyłać

Foto: zapi.pl

Chcesz dowiedzieć się kogo powinieneś poprosić o udział w weselu, a kogo z całą pewnością wcale zapraszać nie musisz? Nie jesteś sam. Aby uniknąć sprawiania zawodu zapraszanym (i nie zapraszanym), wielu narzeczonych odczuwa pokusę, by stworzyć długą listę przyjaciół i członków rodziny. Warto jednak pamiętać, że przy tworzeniu listy gości wziąć pod uwagę jaką rolę dana osoba odgrywała i co nadal znaczy w waszym życiu. Aby pomóc Wam uporządkować listę „kandydatów” na gości, oto kilka osób, przy których nie musicie czuć obowiązku zapraszania ich.

 Były chłopak / była dziewczyna

Foto: Pinterest.com

Nawet jeśli po rozstaniu pozostajecie w dobrych relacjach ze swoimi eks, nie oznacza to, że musicie zapraszać ich na swój ślub. Wielu ekspertów twierdzi, że na ślubie nie powinno być miejsca dla byłych chłopaków, dziewczyn, kochanków, etc., bo ich obecność będzie niewygodna przynajmniej dla jednej osoby z tego swoistego trójkąta: dla Ciebie, lub Twojego męża lub dla eksa.

Kuzynostwo

Foto: Zapi.pl

Czy powinno się wysyłać zaproszenia na ślub do każdego kuzyna, kuzynki to jedno z częściej pojawiających się pytań wśród młodych par. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Zdecydowanie nie ma takiej konieczności, ani przymusu. Zwłaszcza zaś, jeśli chodzi o dalsze kuzynostwo z drugiej, a nawet trzeciej linii. Wyjątkiem mogą być kuzynki, z którymi żyjecie blisko, a w związku z tym traktujecie jak rodzeństwo, czy przyjaciół. Warto pamiętać, że nie ma potrzeby zapraszania dalekiego kuzyna tylko dlatego, że nalega na to wasza mama, czy tata.

Rodzice

Foto: Pinterest.com

Niewiele par decyduje się na wręczanie zaproszenia na ślub rodzicom. Nie jest to konieczne, zwłaszcza gdy rodzice czynnie uczestniczą w organizowaniu ślubu i wesela. Możecie jednak wręczyć takie zaproszenie, w przypadku gdy mieszkacie z dala od rodziców i gdy nie mają oni wkładu w wasze przygotowania. Wówczas zaproszenie jest jak najbardziej potrzebne, a nie tylko mile widziane.

Znajomi

Foto: Pinterest.com

Nie musicie zapraszać na swój ślub wszystkich swoich znajomych, z którymi wiążą was bliższe, czy dalsze relacje. Z tymi, których lubicie bardziej możecie spotkać się w nieco innych okolicznościach – podczas wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego. Nie ma jednak przymusu, by wręczać każdemu znajomemu zaproszenia na ślub. Zwłaszcza, jeśli planujecie skromne wesele.